ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ 2013

Με εξαιρετική επιτυχία, κέφι και ζωντάνια πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 7 Μαρτίου 2013 –  Τσικνοπέμπτη, τις δύο τελευταίες διδακτικές ώρες, η καθιερωμένη Αποκριάτικη εκδήλωση.

Ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων πρόσφερε σουβλάκια, λουκάνικα αναψυκτικά, και διάφορα άλλα κεράσματα στους μαθητές. Τα σουβλάκια ψήθηκαν στην αυλή του σχολείου από τα μέλη του Δ.Σ του συλλόγου.

Παράλληλα, πολλοί μαθητές φρόντισαν να <<μασκαρευτούν>> με την ευκαιρία της Αποκριάς, δίνοντας χρώμα και παλμό στην εκδήλωση. Ακολούθησε χορός υπό τον ήχο των Χάλκινων, με ζωντανή μουσική στην οποία έπαιξαν μαθητές του σχολείου μας.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης έγινε η κλήρωση των λαχείων τα έσοδα των οποίων διατέθηκαν στην εκδρομή της Γ΄ Γυμνασίου.